GAZET-E, HABER

Nisan günlerinde, badem, erik, kiraz ağaçlarıyla birlikte hayallerimiz de büyümeye, renklenmeye başlıyor

Küçücük pencerem bahçeye bakar

Bademler, erikler geceye bakar

Bir ışık dökülür yapraklardan şıkır şıkır

Filizler susmuş, tohumlar uyumuş;

Bir an durmuş, genişlemiş büyümüş

Bir eski şarkı, bir eski bahar, bir bildik deniz

Vakit nisan ortasında bir akşam…

Turgut Uyar – Sevda Üstüne 

 

Özlediğimiz bir şeye yeniden kavuşmanın, sabırla beklemenin verdiği olgunlukla “yeniden merhaba” demenin mutluluğu paha biçilmez… Nisan ayında belki de her birimizin kalpleri, baharla yeniden buluşmanın kıpırtısıyla çarpıyor. Gökyüzünün güneşe sarıldığı, doğanın uyandığı, ağaçların canlandığı ve şarkı söyleyen kuşlarla birlikte umutlarımızın da çiçeklendiği günlerin sevinciyle.

 

Güneş hangi köşeye vuruyorsa o köşeyi kapacağımız Nisan günlerinde, badem, erik, kiraz ağaçlarıyla birlikte hayallerimiz de büyümeye, renklenmeye başlıyor. Kalplerimiz genişliyor, cesaretle doluyor ve yenileniyoruz. Uzun bir kış boyu üzerimize giydiğimiz ağırlıklardan bir bir sıyrılıp, kendimizi sonsuz bir hafifleme hissine teslim ediyoruz. 

 

Bu sene Nisan ayında tüm bunların yanında, ruhu dinlendiren, maneviyatı güçlendiren dinginliğiyle Ramazan ayını da karşılıyoruz. 

 

Tıpkı geçen sene olduğu gibi, bu yıl da bizi evlerimizde, sevdiklerimizle neşelenen sofralarımızın etrafında geçireceğimiz bir Ramazan ayı bekliyor. Neyse ki günümüzün koşullarından hiç etkilenmeyen, içimizi ısıtan, kendimizi evimizde hissettiren şeyler de var. Mesela yine minarelerin arasında boydan boya uzanan mahyaların ışıltısı gökyüzünü süslerken, en güzel iftar sofralarımızı kuracak olmamız… Dumanı üstünde tüten Ramazan pidesini evimize götürmek için uzun kuyruklarda, sabırla bekleyişimiz… İftar için bir miktar zeytin, biraz hurma ya da evde yapılmış leziz bir güllacı soframızdan eksik etmememiz…

 

Bu Nisan ayında sofralarımız zenginleşirken, aynı zamanda manevi duygularımız da güçlenip zenginleşecek. Birlikte olmanın, paylaşmanın, iyiliğin, cömertliğin değerini her zamankinden fazla bilecek, en yoğun duygularımızla hissedeceğiz. 

İlham aldığımız, yaşama sevinciyle sarıldığımız, günlerimize anlam katan şey ister Ramazan’ın dinginliği, ister baharın ele avuca sığmayan enerjisi olsun…

 

Bu Nisan hepimize tüm zorlukların geçeceğini, gösterişsiz ve gerçek sevginin her şeyi iyileştireceğini, birlikte olmanın değerini her an anımsatacak, dolu dolu bir Nisan olsun. 

 

Ariste Ailesi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir