GAZET-E

Bolluk, bereket dolu yeni bir yıl..

Bu ay

neler dinleyelim?

Hayal Ufkunda – Cihat Aşkın

Candan Erçetin – Elbette

 Here Comes the Sun – The Beatles

   Bembeyaz, yeni yıkanmış çarşafların ferahlatıcı kokusu gibi, ilhamla doldurulmayı bekleyen boş, beyaz sayfalar gibi önümüzde uzanan günler… Yeni bir yılın ilk günleri. 

 

   Aklımızdan ve kalbimizden geçenlerin gerçeğe dönüşeceğine yürekten inanmak, bolluk ve bereket dolu bir yıla niyetlenmek, küçük ritüellerle umutlarımızı beslemek için en güzel zaman. 

 

   Yazılı olmayan ama hepimizin bildiği geleneklerimize göre, evimizi temiz tutmak, kapıları pencereleri açık tutup havayı tazelemek, yıla güzel bir başlangıç için yapabileceklerimizin ilki. Sofralarımızda ceviz, badem bulundurmalı, bolluk ve bereketin en zarif sembolü narı evlerimizden eksik etmemeli. Mutfağımızdaki ocağımızın, ateşimizin yanması için, ekmek, yoğurt gibi mayalı üretimler için kollarımızı sıvamalı. Mayanın çoğalmasını, kabarmasını beklerken, hayallerimizin, planlarımızın beslenip büyümesine niyet etmeli… Olumlu düşüncelere kucak açıp, öfke ve kırgınlıklarımızla barışmalı. Güzel kokuların canlandırıcı etkisine sarılmalı; bir adaçayı tütsüsü ile, buhurdanlıktan süzülen tarçın, vanilya, lavanta, yasemin kokularıyla enerjimizi yenilemeli… 

 

   Bizler hem sizler hem de Ariste Ailemiz için bolluk ve bereket dolu bir yıl dilemeye, dükkanlarımızı narın enerjisi ve kırmızı rengin gücüyle süsleyerek başladık. Güzel günlere olan inancımız, işimize olan sevgimiz ve sizden aldığımız motivasyonla, yeni yılınızı bir kez daha kutluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir