GAZET-E

“ Bu sabah mutluluğa aç pencereni …”

Bu sabah mutluluğa aç pencereni

Bir güzel arın dünkü kederinden

Bahar geldi, bahar geldi

Güneşin doğduğu yerden.”  

 Ataol Behramoğlu 

Her yıl baharın gelişini dört gözle bekleyenler bilir. Kışın yağmurunu, bulutlarını geride bırakmanın rahatlatıcı hissini ve yüzünü güneşe, tomurcuklara, ağaçlara dönmenin tazeleyiciliğini.

Baharın ilk günlerinde, doğayla birlikte bizi de ele avuca sığmayan bir canlılık, farklı bir heyecan, neşeli bir telaş ele geçirir. Sahneyi önce bir bir tomurcuklanan badem, kiraz ve erik ağaçları, ardından gösterişli mimoza ve erguvanlar alır. Tüm kışı içinde geçirdiğimiz fanustan sıyrılıp başımızı dışarı uzatır, baharın taze nefesini içimize çekeriz.

Bu baharı belki her zaman yaptığımız gibi parklarda, bahçelerde yürüyüşler yaparak, doğayla kucaklaşarak karşılayamıyoruz. Bu kez, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için baharın ilk kıpırtılarını kendi evlerimizin ikliminde algılıyoruz, hissediyoruz. Biz evlerimizde kalırken, dünya büyük bir değişimin kıyısından geçiyor, ama ne mutlu ki bazı şeyler hiç değişmiyor. Binlerce yıldır yaşamın yenilenişinin simgesi olmuş bahar, pencereden izlediğimiz sokağımızda, köşe başındaki ağaçta, kuşların cıvıltısında yine kendini belli ediyor.

Baharın canlandırıcı etkisinden aldığımız güçle, biz de işimizi aksatmadan sizlerle bir arada kalmaya devam ediyoruz. Koyunlar, kış boyunca kuzularını kıymetli sütleriyle besledikten sonra, bize de o kıymetli sütlerden yapılan Uyuyan Güzel peynirimizi sizin için dinlendirmek kalıyor. Bahar geldiğinde kıvamına ulaşmış Uyuyan Güzel’imiz, damaklarınıza keyif vermeye hazır hale geliyor. 2019 yılının bu döneminde üretilen Uyuyan Güzel’imizin tadına bakmanın şimdi tam zamanı.

Unutmayın ki tazelikten ve lezzetten asla ödün vermediğimiz ürünlerimiz, nerede olursanız olun, “sağlık ve hijyen” hassasiyetimizle evinize ulaşmaya hazır.

Bir bahar dalının umut yüklü tazeliğiyle, daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle.

 

Ariste Peynir Ekibi

Nisan 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir