GAZET-E

Çimen yeşilinde tazelenmek…

5 Haziran

Dünya Çevre Günü

19 Haziran

Babalar Günü

21 Haziran

Yılın en uzun günü

    Eteğindekileri bir bir dökerken günlerimizi de güzelleştireceğini umduğumuz yeni bir Haziranla baş başayız. Okulların kapanışı, montların, kazakların kuytu köşelere kaldırılışı, içten dışa, tepeden tırnağa hafiflemek… Günlerin giderek uzayışı, duyguların uyanışı… Suya yaklaşmak, çıplak ayakla toprağa temas etmek, bir ağaç gölgesinde, kızarmış ekmek kokusunda, taze çimen yeşilinde tazelenmek… 

 

    Haziran ayı hem doğaya hem de kendimize sevgimizi, saygımızı tazelemek için birçok fırsatı da birlikte getiriyor. 

 

    5 Haziran Dünya Çevre Günü, biricik evimize, içinde yaşadığımız, havası, suyu olmadan yaşayamayacağımız bu büyülü gezegene karşı sorumluluklarımızı gözden geçirme günü. İstanbul’un keşfedilmemiş köşelerinden Kemerburgaz Kent Ormanı’nda bir yürüyüş, doğayla baş başa bir gün geçirmek isteyenler için ideal. 

 

    19 Haziran ise kalplerimizin kahramanlarının, babalarımızın günü. İster yanı başımızda, ister kalbimizde yaşattığımız babalarımızı anmak, bir canlıya emeği, sevgisi, kattıklarıyla babalık eden herkesi kutlama zamanı. 

 

    Ve 21 Haziran, bir diğer adıyla yılın en uzun günü… Yılda bir kez yaşadığımız bu özel günde biraz da kendimize vakit ayırmalı. Okumak için fırsat bulamadığımız kitaba başlayıp gün sonunda bitirmek. Sevdiklerimizle doya doya bir gün geçirmek. Belki de biraz yavaşlayıp kendimize teşekkür etmek. 

 

    İyilik dolu bir yaz geçirmek ve hep bir arada kalmak dileğiyle…

 

Ariste Ailesi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir