GAZET-E

Firuze Fesleğenli Eski Kaşar Peyniri

Fesleğen; ballıbabagillerden, Akdeniz ülkelerinde yetişen, yaprakları güzel kokulu, beyaz veya pembe çiçekli, bir yıllık ve otsu bir bitki, reyhan (Ocimum basilicum)

İnovasyona yer bulmanın çok zor olduğu bir üründe, Türk damak tadı için çok kıymetli olan peynirlere çeşni katma fikri bizim için vazgeçilmez hale gelmiştir. Kekikli eski kaşar, Meyveli misket tulum ve Çeşnili misket tulum peynirlerinden sonra fesleğenli eski kaşar peyniri ile dünya için çok eski, Türk peynirleri için yepyeni bir lezzetle sofralarınıza ulaştırıyoruz.

Akdeniz ülkelerinin vazgeçilmezi olan fesleğen keskin kokusu ve lezzetiyle bir çok yemek reçetesinde kendine yer bulmuş bir ottur. Kuşkusuz peynire çok yakışan fesleğen Ariste’nin eşiz eski kaşar peyniriyle birleşince olağanüstü bir lezzete kavuştu.

Firuze adı ile raflarda yerini alan ariste fesleğenli eski kaşar peyniri, ambalajı ile de çok farklı. Eski kaşar peynirinin kendi olgunlaşma sürecindeki en büyük yardımcılarından biri olan jüt çuvallar peynirlerin en lezzetli kıvamda tüketilmesi için ürün ambalajı olarak kullanıldı.

Ariste Peynir Ekibi

Nisan 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir