KİMİZ BİZ

Ariste’nin birbirinden farklı eğitim disiplinleri almış, beraber büyümüş, peynir tutkunu, ikinci jenerasyon üç ortağı...
blank

Volkan ÖNGEL

Yönetici Ortak
İTÜ Mimarlık |Univ. South. Calif. Yapım Yönetimi Yüksek Lisans
blank

Gürkan ÖNGEL

Yönetici Ortak
İstanbul Bilgi Üniviversitesi Uluslararası Finans
blank

Aslı SEÇKİN

Yönetici Ortak
Marmara Üniv. Sermaye Piyasası | Galatasaray Üniv. Ekonomi Hukuku Yüksek Lisansı

Hayal ettiklerimizin hiç denenmemiş olması bizim için hiç önemli değil. Tutkularımızdan vazgeçmeyeceğiz. Ariste, her zaman ölçeğini hep koruyacak, sadece gerektiği kadar büyüyecek ve en sevilen uluslararası peynir markalarından biri olacak.

Profesyonel hayatlarımıza değişik sektör tecrübeleri de ekledikten sonra, 30 yıldır ”Dinlendirilmiş Naturel Anadolu Peynirleri” konusunda uzmanlaşmış olan aile işimizin başına geçmeye ve aslında hayallerimizin peşinden koşmaya karar verdik.

Babalarımızın sektörel tecrübeleri ve mesleki uzmanlıkları sayesinde, ticareti ve peyniri öğrendikten sonra sektörün ihtiyaçlarını gözden geçirip, peynire daha farklı bir açıdan bakmaya gerek olduğunu gördük.

Peynir, ülkemizde tüketim alışkanlığının çok yüksek olduğu bir besin olmasının yanında, aslında bize göre başlı başına bir deneyimdi. Üç öğün sofralarımızda, sevdiklerimiz ile, tanışmak istediklerimiz ile yemeklerin öncesinde, yanında, bazı kültürlerde yemek bittikten sonra sofralarımızda bulunan en sağlıklı eşlikçiydi.

Her bir peynirin arkasında; geniş bir coğrafya ve bitki örtüsü, o otlar ile beslenen sütlerini esirgemeyen büyükbaş, küçükbaş süt hayvanları saklı. Her mevsim o sütleri toplayan köylüler, her gün toplanmış sütleri şehirlere getiren mandıracılar hikayenin diğer kahramanları. Tatil, bayram demeden sütleri bekletmeden, babalarından öğrendikleri yöntemler ile işleyen peynir ustaları ve onları sizlere aynı lezzet ile ulaştırmak için aylarca bazen yıllarca soğuk hava depolarında gün ve gün kontrol ederek dinlendirip sizlere ulaştıran bizler varız.

Bu uzun hikayeyi sizlere anlatabileceğimiz, o güne kadar müşterilerimizin hep memnun kaldığı leziz ürünlerimizi tanımlayacak bir markaya ihtiyacımız vardı. Bu yüzden ilk işimiz markamızı aramak oldu.

Ariste”, üzerinde bulunduğumuz tarım ve hayvancılığın başladığı bu topraklarda yaşadığı varsayılan ve dünyada ilk kez sütü mayalayıp “peynir“e dönüştürdüğüne inanılan mitoloji kahramanıydı.

Tam da hikayemize uygun derin bir anlamı vardı ve üstelik Ariste Peynirleri hala aynı coğrafyalarda Bergama’da, Ezine’de, Trakya’da üretiliyordu.

Artık işimize daha da tutku ve heyecan ile sarılmıştık. Hala aynı heyecanla yolumuza devam ederken, hedefimiz size mükemmel bir deneyim yaşatmak, sizi ilk aşamada içine alacak bir hikaye, bir macera, bir dünya yaratmak.

Aslında belki zaten marketlerde, seçkin şarküterilerde, neredeyse İstanbul’un bütün beş yıldızlı otellerinde bizim ürünlerimizi tüketiyordunuz fakat “Ariste“yi bilmiyordunuz. Size temas edecek kendi markamızla “iyi peynir, iyi ambalaj” stratejimizi asla bozmadan daha çok noktada sizlere damaklarınızda unutamayacağınız lezzetler bırakan görsel deneyimler sunacaktık…

Sayenizde kısa sürede de çok sevildik.

ARİSTE

PEYNİR YOLCULUĞU

1992

Tüccarların isimlerinin marka olduğu dönemde, Dikili Bergama’da ki ilk peynir üretim sürecinin ardından, Sirkeci’de başlayan peynir ticaretimiz, daha sonra Rami Gıda Sitesi’nde devam etti. Peynir iskelelerinde mandıralarla sıkı sıkıya pazarlıkların yapıldığı günlerden bugünlere; güven ve sevgi ile başlayan Öngel ve Başaran ailesi iş ortaklığı, sağlam adımlarla büyüdü.

blank

2000

Zamanla beş yıldızlı otellerin mutfaklarında şeflerin vazgeçilmez tercihi oldu. Koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet… Mandıralarla yakın ilişkilerimiz… Tüketici beklentilerine göre peynir ürettirme çabası… Volkan ve Gürkan’ın katılmasıyla yeni marka ve yeni iş yöntemleri arayışı… Her adım, temellerimizi güçlendirdi..

blank

2010

Hikâyemizi anlatacak markamız Ariste tescil edildi.  İlk paketleme tesisimiz açıldı. Müşteriye özel paketli sevkiyatlara gelen yoğun talep üzerine ikincisi, daha sonra da üçüncüsü açıldı. Özgün ambalajlarımızla girdiğimiz market raflarında tüketicilerimizle yakın bağlar kurmaya başladık. Aslı’nın da Ariste ailesine katılmasıyla yönetim daha da güçlendi.

blank

2020

Tüketici alışkanlıklarının değiştiği, perakendecilikte başka bir dönemin başladığı günümüzde değişimlere hızlı ayak uydurduk. Online platform, ihracat kanalları gibi alanlarda faaliyetlerimizi artırdık. Kendi peynir dükkanlarımızı açtık. Dünyaya açılmaya başladık. Peynir tadımlarında ve festivallerde aranan renk olduk. Bugün, yolculuğumuza hız kesmeden devam ediyoruz.

blank