En çok
merak ettikleriniz..
Peynir hakkında bıkıp usanmadan konuşabiliriz. Merak ettiğiniz ne varsa sorun, seve seve anlatalım.

ONLINE DÜKKAN HAKKINDA

Evet.. 200 Tl ve üstü online alışverişlerinizde tüm Türkiye’ye kargo ücreti almıyoruz.

Siparişinizi alır almaz çok hızlı olmak bizim için önemli.. İstanbul içerisinde Ariste Peynir Sevkiyat Ekibi ile soğutuculu araçlarımız ile size ulaştırıyoruz. Sizleri şaşırtmayı çok sevdiğimizi hiç unutmayın diye bazen gece sipariş verip ertesi gün öğlen saatlerinde adresinize ulaştırıyoruz. İstanbul dışında ise ertesi gün kargoya veriyor ve sonrasındaki süreçte kargolarınızı takip ediyoruz. Eğer paketinizin nerede olduğunu öğrenmek isterseniz kullanıcı şifreniz ile yönetim panelimize girip kontrol edebilirisiniz. Eğer üye olmadan alışveriş yaparsanız aşağıdaki linkten paketinizi takip edebilirsiniz…

Kargo Takip

Peynir kargo taşımacılığı için oldukça hassas bir ürün. Bizim için peynirinizin bozulmaması hem de tadının korunması çok önemli. Bunun için özel ambalaj ve kutular kullanıyor içlerini gideceği lokasyona göre buz aküleri ve kuru buz ile besliyoruz. Yine de bir sorunla karşılaşırsanız bize bir email atmanız ya da aramanız yeterli.

Bize email atmanız yeterli. Gerekeni en kısa sürede yapacağız..

Web Sitemiz üzerinde size sunduğumuz kolaylıklardan biri.. Peynir düzenli olarak alınan bir ürün o yüzden her seferinde tek tek ürünleri seçmenize gerek kalmadan kendi listenizi oluşturabilir ve çok hızlı sipariş verebilirsiniz..

Tabii ki de bizim işimiz bu.. Bazı peynirseverler yumuşak peynir severken bazıları da sert tercih ediyor… Özel taleplerinizi sipariş ekranındaki notlar bölümüne yazmanız yeterli.. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız..

Üye olursanız web sitemiz üzerinden kendi kullanıcı adınız ile giriş yaparak siparişlerinizi adreslerinizi yönetebilirsiniz. Favori listenizi oluşturur hızlı alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bültenimize de abone olursanız size özel fırsatlardan haberdar olursunuz.

Ariste ile ilgili bir yenilik yaparken de ilk sizin fikrinizi sorarız..

Tabii ki de.. Kargonuz çıkmadan önce bize bildirmeniz ya da online üye girişi panelinizden iptal işlemi yapmanız yeterli.

Aşağıdaki sipariş takip ekranımızdan kargonuzu takip edebilirsiniz..

Email ve sipariş numaranızın yanınızda olması yeterli..

Sipariş Takip

ARİSTE HAKKINDA

Efsaneye göre, Anadolu topraklarında yaşayan Apollon ve Sirene’nin oğlu Ariste; tesadüfen sütü pıhtılaştırmayı keşfetmiş ve peynir haline getirmiştir. Sonrasında bunu insanlığa öğretmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Göçebe yaşanan yıllarda süt hayvanlarından elde edilen sütleri saklayabilmenin en iyi yöntemi sütü peynir haline getirmek olmuştur. Böylece en temel gıda kaynakları hiç bir zaman eksik kalmamıştır. Ayrıca Ariste’nin arıcılık ve zeytincilikle uğraştığına inanılır.

Peynirlerimizi anlatırken her zaman sadece “süt-maya-tuz” denkleminden bahsederiz. Dinlendirilmiş peynirlerimizin tamamı şirden maya ile üretilmektedir. Şirden mayasının doğallığı ve süt ustalarının el lezzetleri #peynirsever’lerin vazgeçilmezidir. Taze peynirler ise kültür mayası ile üretilmektedir.

Günümüzde bir çok gıdanın üretim süreçleri değişmiş olsa da, dinlendirilmiş Ariste peynirlerimizin tamamında sadece SÜT, MAYA ve TUZ kullanılmaktadır.

Şirden mayasının doğallığı ise dinlendirilmiş peynirlerimizin vazgeçilmezidir.

En çok sorulan hatta belki de tüm peynirsever’lerin birinci problemidir bu sorunun cevabı. Sütün yapısına, havanın durumuna ve hatta ustanın el becerisinin dinamikleri ile doğan peynirleri ay ay bebek gibi izlemek gerekir. Bazen dinlenirken bazen de en başta hastalanır, üşür peynirler ve doğru kıvama gelemez. Her daim canlı olan peynir, paketlerimize girmeden önce periyodik analizlerden geçer,  lezzet kontrolleri yapar , var gücümüzle çalışırız. Bu sayede hep size nasıl peynir ulaştığını takip ederiz.

Mevsimine ve peynirin çeşidine göre 1 kg peynirdeki süt miktarı değişmektedir. Yaklaşık olarak 1 kilogram Taze Kaşar 10-12 lt sütten, Kars Gravyer Peyniri 16 lt sütten elde edilmektedir.

Diğer adı ile olgunlaştırılmış peynir. Yapımında kendine özgü görünüm-tad-aroma yapısını vermek üzere fiziksel, kimyasal  ve mikrobiyolojik değişim süreçlerinden geçen peynir. Kültürle olgunlaştırılan ve üretildiğinin ertesi gün tüketime sunulan peynirlerin aksine en az 6 ay süreyle +4 derece ısıda dinlendirilmiştir.

Merkez ofisimiz ve paketleme tesisimiz İstanbul Bayrampaşa’daki Mega Center Gıda Sitesinde bulunuyor.

Her yörenin peyniri farklı olur. Yörenin bitki örtüsü, ikliminden süt hayvanlarının ırklarına kadar süt değişiklik gösterebilir. Ayrıca her yörenin alışkanlıkları, peynir yapım gelenekleri farklıdır.. Biz her bir peynir türünü kendi yörelerindeki mandıralardan, üretim sezonlarında gidip seçiyor ve sizlere sunuyoruz.

Tabii ki de.. Çok da mutlu oluruz. Aşağıdaki linkten form doldurup CV’nizi paylaşabilirsiniz..

KARİYER BAŞVURUSU

ARİSTE E-BÜLTEN

Bültenimize Katılın

Bizden haberdar olmak, yenilikleri ilk duyan siz olursunuz...

AKLINIZA TAKILAN NE VARSA

Sorunuz mu var?

Bize yazın. Sizlerden duymayı çok seviyoruz.

BİZE MESAJINIZI YAZIN

  Konu

  İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  Mega Center C2/15

  344045 Bayrampaşa

  İstanbul TURKİYE

  +90 212 640-1515

  Size en kısa sürede ilgili konu için geri dönüş yapacağız.