GAZET-E

Sonbahara Merhaba…

blank

Hepimizde iz bırakan, ülkemiz için zor bir Ağustos ayını geride bıraktık.

Güney ormanlarımızda yanan her bir ağaç, kalbimizi biraz daha sızlattı, içimizi biraz daha acıttı. Telaşla, içimize su serpecek bir küçük umudun peşine düştük. Bilgi kirliliğinden hızla uzaklaştık, uzmanların açıklamalarına sarıldık. Doğanın kendi kendini restore edeceğini, tohumların yeniden toprağa karışacağını, çok geçmeden filizleneceğini, sonraki bahar boy vereceğini öğrendik. Rahat bir nefes aldık. Anladık ki yapmamız gereken, doğanın da nefes alıp vermesi için onu kendi haline bırakmak…

Her şeye rağmen doğanın dengesi, kendi kendini koruyor. Doğadaki tüm varlıklar, üzerlerine düşeni yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Ağustos böceklerinin sohbetine kulak verdik, Eylül’ün başlamasıyla ise gökyüzünün beyaz kanatlı yolcularına el sallıyoruz. Leylekler her yaz sonu olduğu gibi güneye göç ediyor, bizlerse onları “havada görmenin” hafifletici sevinciyle keyifleniyoruz.

Biliyoruz ki karıncalar yuvalarından çıkıyorsa o topraklarda umut var, arılar nerede uçuyorsa orada yaşam var. Doğayı kendimize rehber edinip, saygıyla izini sürmeye, her gün biraz daha iklim değişikliğine odaklanmaya devam ediyoruz.

Eylül ayı, bizlerin yaz rehavetini üzerimizden atmak için hazırlayacak, sonbaharın renkleri ile gönülleri hoş tutmaya devam edecek.

Sevgili Ataol Behramoğlu’nun Eylül Sabahının Serinliği şiirinden birkaç dizeyle Sonbahara Merhaba diyelim istedik;

“Eylül sabahının serinliğini
Yaprakların serinliğini
Ciğerlerime dolduruyorum
..
Her zaman yeniden başlamak duygusu
Doğuyor içimde
Her uyanışımda”

Ariste Ailesi

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.