GAZET-E

Taze Kekik kokularını ciğerlerimize doldurmanın tam zamanı

     Kimilerimizin Ezop’un ünlü fablındaki gibi kitaplara, şarkılara gömülüp bir Ağustos böceği sakinliğinde geçirdiği, kimilerimizin ise karınca çalışkanlığı ve üretkenliğinden vazgeçmediği Ağustos ayı ile baş başayız.

 

     Yazın son ayını nerede, nasıl geçiriyor olursak olalım, mevsimsel beslenip hem sağlığımıza hem de doğaya özen göstermek yılın her döneminde en büyük önceliğimiz. 

 

     Şimdi Ağustos ayının bize hediyeleri olan lezzetlerin, üzüm, incir, acur ve bademlerin tadına varmanın, taze kekik kokularını ciğerlerimize doldurmanın, açan ayçiçekleri ile birer Van Gogh tablosuna dönüşen tarlalara uğramanın zamanı. 

 

     Kültür ve sanatın ruhumuzu zenginleştiren kanatları, elbette bu ay da üzerimizde… 2017’den beri İBB tarafından sürdürülen restorasyonu tamamlanan Yerebatan Sarnıcı, yeniden misafirlerini ağırlamaya hazır. 

 

     Bodrum’da olanlar için 19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Çaykovski’nin Romeo ve Jülyet balesinden Carmen Flamenko gösterisine uzanan programıyla Bodrum Kalesi’ni şenlendiriyor. 

 

     Yolu Çeşme’ye düşenler Dirimart’ın Nuri Bilge Ceylan’dan Ayşe Erkmen’e 12 sanatçının eserini bir araya getirdiği sergisini 21 Ağustos’a kadar The Stay Warehouse’da görebilir. 

 

Gönlünüzce bir Ağustos geçirmeniz dileği ile…

 

Ariste Ailesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir